generic speaker image
Sinan Oğan - TÜRKSAM. Ankara, , TR

Sinan Oğan Sinan Oğan

TÜRKSAM

Ankara, TURKEY

Dr. Sinan Oğan; MHP Iğdır Milletvekili, TBMM Anayasa ve Dışişleri Komisyonu Üyesi

Social

Biography

Milliyetçi Hareket Partisi Iğdır Milletvekili, Uluslararası İlişkiler ve Stratejik Analizler Merkezi - TÜRKSAM’ın kurucu başkanı, Anayasa ve Dışişleri Komisyonu üyesi olan Dr. Sinan OĞAN, 1967 yılında Iğdır’da doğmuştur. 1989 yılında Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olmuştur. Aynı üniversitede, 1992 yılında Mali Hukuk/Bankacılık alanında “Azerbaycan’da Ekonomik ve Mali Sektörün Yapısal Analizi” başlıklı tez ile yüksek lisansını tamamlamıştır. Daha sonra 2009 yılında “Türk İç Politika Faktörlerinin Türkiye’nin Rusya Politikasının Oluşumuna Etkileri” başlıklı teziyle, Moskova Uluslararası İlişkiler Üniversitesi’nin (MGIMO) Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi Bölümünden doktora derecesini almıştır.

Dr. Sinan Oğan'ın özgeçmişini ve ilgili bilgilerini kendisinin resmi web adresinde bulabilirsiniz: http://sinanogan.com/

Industry Expertise (3)

International Affairs

Think Tanks

Political Organization

Accomplishments (1)

MHP Iğdır Milletvekili Dr. Sinan OĞAN’ın Arif Nihat ASYA’nın Vefatının 38. Yıldönümüne İlişkin Mesajı - 04 Ocak 2013 (professional)

2013-01-03

Arif Nihat ASYA, “tarihim, şerefim, şiirim, her şeyim” sözleriyle bayrağımızın daha yükseklerde dalgalanması adına elinden geleni ardına koymayarak mücadele vermiş, kaleminden destansı şiirler, gönlünden güzide dualar dökülmüştür. Çeşitli alanlardaki üretken faaliyetleri ile Arif Nihat ASYA, her zaman hatırlanacaktır. Arif Nihat ASYA’nın “Biz kısık sesleriz! Minareleri sen ezansız bırakma, Allahım!” diyerek başladığı duası hala dilimizdedir.

Education (3)

Marmara Üniversitesi: master degree, İşletme Fakültesi 1992

Daha sonra 2009 yılında “Türk İç Politika Faktörlerinin Türkiye’nin Rusya Politikasının Oluşumuna Etkileri” başlıklı teziyle, Moskova Uluslararası İlişkiler Üniversitesi’nin (MGIMO) Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi Bölümünden doktora derecesini almıştır.

Marmara Üniversitesi: yüksek lisans, İşletme Fakültesi 1992

1992 yılında Mali Hukuk/Bankacılık alanında “Azerbaycan’da Ekonomik ve Mali Sektörün Yapısal Analizi” başlıklı tez ile yüksek lisansını tamamlamıştır.

Moskova Uluslararası İlişkiler Üniversitesi (MGIMO) : Doktora, Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi Bölümü 2009

2009 yılında “Türk İç Politika Faktörlerinin Türkiye’nin Rusya Politikasının Oluşumuna Etkileri” başlıklı teziyle, Moskova Uluslararası İlişkiler Üniversitesi’nin (MGIMO) Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi Bölümünden doktora derecesini almıştır.

Event Appearances (1)

MHP Iğdır Milletvekili Dr. Sinan OĞAN’ın Arif Nihat ASYA’nın Vefatının 38. Yıldönümüne İlişkin Mesajı - 04 Ocak 2013

MHP Iğdır Milletvekili Dr. Sinan OĞAN’ın Arif Nihat ASYA’nın Vefatının 38. Yıldönümüne İlişkin Mesajı - 04 Ocak 2013  TBMM

2013-01-03

Sample Talks (1)

MHP Iğdır Milletvekili Dr. Sinan OĞAN’ın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı - 10 Ocak 2013

Gazeteciler, dünyanın her yerinde yaşananları bizlere hızlı bir şekilde ileterek, adeta bizlerin gözü, kulağı olmuştur. Kalemiyle gerçeği yazan, kamerasıyla gerçeğe ışık tutan ve fotoğraf makinesiyle gerçeği gösteren gazeteciler son derece önemli bir görevi ifa etmektedirler. Demokrasinin gerekliliklerinin başında gelenlerden biri basın özgürlüğüdür. Toplumu bilgilendirmek için haber peşinde koşan gazetecilerimizin aynı zamanda doğruluk ve tarafsızlığın peşinde koşması gerektiği unutulmamalıdı

Availability

  • Moderator
  • Panelist
  • Workshop Leader
  • Host/MC
  • Author Appearance